I Bieg Wzniesień Łódzkich 21.09.2019

wpis w: Zawody sportowe | 0
Bieg wzniesień łódzkich

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich to piękne tereny, do których mamy ogromny sentyment, z wyjątkowym potencjałem, który postanowiliśmy wykorzystać przy organizacji tego biegu przełajowego.

Zapragnęliśmy porwać Was z asfaltowych tras, na których oddycha się smogiem, na piękne ścieżki, pełne podbiegów (Martyna osobiście je wyznaczała 🙂 ) i zbiegów, rodem z górskich okolic.
Jesteśmy bardzo zaangażowani w działania proekologiczne i zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, by rywalizacja uczestników nie zakłóciła spokoju okolicznej przyrody, która jest dla nas najważniejsza.
Regularnie bierzemy udział w biegach terenowych, ale musimy zazwyczaj pokonać długą drogę na linię startu. Tym razem mieszkańcy Łodzi i okolic mogli przyjechać nawet autobusem miejskim, aby zmierzyć się z wymagającą trasą, doświadczyć piękna przyrody oraz zdrowo rywalizować.
Limit czasu i trasa zostały tak ulepione, aby z radością mogli w zawodach wziąć udział amatorzy, jak i wielbiciele prawdziwej przełajowo – biegowej przygody. Dystans 7 km był w zasięgu wszystkich.

W I Biegu Wzniesień Łódzkich, który odbył się 21.09.2019, wzięło udział blisko 300 zawodników i biorąc pod uwagę, że była to pierwsza edycja, jest to dla nas wielki sukces.

start biegu wzniesień

Foto: Paweł Karbownik (link: https://www.facebook.com/karbownikaerte/)

Foto Jacek Placek

Foto Paweł Karbownik