I. Postanowienia Ogólne
- Regulamin sklepu internetowego Droga wolna, zwany dalej Regulaminem, określa zasady świadczenia usług drogą elektroniczną przez Sprzedawcę na rzecz Klientów w Sklepie Internetowym Droga wolna działającym pod adresem: www.drogawolna.com
Definicje:
Sprzedawca – to Mateusz Szwarcer prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ZN Mateusz Szwarcer z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Długiej 3/36, kod 41-300, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki, NIP: 6292322474 REGON: 243494821 adres email: biuro@drogawolna.com ,
Klient – każda osoba odwiedzająca stronę Sklepu,
Konsument – osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (zgodnie z definicją z art. 221 kodeksu cywilnego),
Sklep – to prowadzony przez Sprzedawcę sklep internetowy Droga wolna, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem www.drogawolna.com oraz jej podstronach,
Towar lub Towary – oznacza artykuły odzieżowe i akcesoria oraz inne produkty wyprodukowane lub dostarczone przez Sprzedawcę do sprzedaży w Sklepie,
Koszt dostawy Towaru – to koszt związany z dostarczeniem Towaru zamówionego przez Konsumenta od Sprzedawcy do miejsca wskazanego przez Konsumenta jako adres dostawy, w tym koszt zapakowania Towaru,
Koszt zwrotu Towaru – to koszt związany z dostarczeniem Towaru od Konsumenta do Sprzedawcy w wyniku odstąpienia przez Konsumenta od umowy ze Sprzedawcą,Zamówienie – to dyspozycja zakupu na Towar lub Towary (oferta na zakup) złożona w Sklepie przez Konsumenta zgodnie z niniejszym Regulaminem.- Treści prezentowane na stronie i podstronach Sklepu, a w szczególności ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, nie są ofertą handlową w rozumieniu przepisów art. 66 i 661 kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszeniem do składania ofert.
- Dokonanie zakupu w Sklepie możliwe jest po wcześniejszym wypełnieniu formularza zamówienia.
- Złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza w Sklepie, jest równoznaczne z akceptacją treści Regulaminu, co osoba zakładająca zamówienie w Sklepie potwierdza stosownym oświadczeniem składanym przy wypełnianiu formularza zamówienia.
- Klientów Sklepu obowiązuje zakaz podawania w formularzu zamówienia oraz przesyłania w inny sposób do Sprzedawcy treści o charakterze bezprawnym.
- W celu realizacji zamówień Konsumenta (w tym w zakresie potwierdzenia zamówienia, wskazania danych do dokonania przelewu, korespondencji w trakcie realizacji zamówienia, itp.) Sprzedawca będzie się kontaktował z Konsumentem drogą emailową na wskazany przez Konsumenta adres emailowy. Do kontaktu ze Sprzedawcą we wszelkich sprawach, w tym reklamacji, służy adres email: biuro@drogawolna.com. W wyjątkowych wypadkach: konieczności wyjaśnienia wątpliwości bądź niezwłocznego przekazania informacji odnośnie realizacji zamówienia Sprzedawca skontaktuje się z Konsumentem telefonicznie na wskazany przez niego nr telefonu.
II. Składanie i realizacja zamówień
- Sprzedaż Towarów odbywa się na podstawie zamówień składanych przez Konsumentów za pośrednictwem Sklepu.
- Zamówienia można składać poprzez stronę internetową Sklepu w wyznaczonym przez Sprzedawcę czasie, podanym w opisie każdego produktu.
- W celu rozpoczęcia składania zamówienia Klient wybiera w Sklepie towary poprzez kliknięcie ikony „Zamów” znajdującej się albo pod zdjęciem Towaru w katalogu produktów.
- Wyświetlone w formularzu zamówienia Towary wraz z podaniem cen, stanowią ofertę zakupu Towarów złożoną Klientowi przez Sprzedawcę.
- Po wypełnieniu formularza zamówienia, aby dokonać zamówienia należy zaznaczyć i wypełnić wszystkie wymagane pola (zaakceptowanie niniejszego Regulaminu, adres dostawy, sposób dostawy Towaru oraz kliknąć przycisk „Kupuję i płacę”, co jest równoznaczne z zatwierdzeniem przez Klienta zamówienia.
- Po wypełnieniu formularza zamówienia, klikając w ikonę „Kupuję i płacę”, Konsument oświadcza, że wszystkie podane przez niego w formularzu zamówienia dane są prawidłowe.
- Zatwierdzenie przez Klienta zamówienia jest równoznaczne z przyjęciem przez Klienta złożonej przez Sprzedawcę oferty sprzedaży Towarów i stanowi moment zawarcia umowy sprzedaży tych Towarów pomiędzy Sprzedawcą
a Kupującym. - Po złożeniu zamówienia w Sklepie, Konsument otrzymuje na wskazany przez siebie adres e-mail:
- automatyczną wiadomość potwierdzającą złożenie zamówienia z podsumowaniem zamówienia, kosztów wysyłki oraz danymi do przelewu.
- Po przyjęciu zamówienia do realizacji Sprzedawca może się niezwłocznie skontaktować z Konsumentem na wskazany przez niego adres e-mail lub numer telefonu, w celu dokonania dodatkowej weryfikacji danych wskazanych przez Konsumenta lub w przypadku gdy prawidłowa realizacja zamówienia wymaga dalszych ustaleń.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo własności Towaru do momentu zapłaty przez Klienta ceny sprzedaży Towaru zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu.
- Do Towaru objętego Zamówieniem dostarczany jest Konsumentowi rachunek wyłącznie na żądanie Konsumenta wyrażone w wiadomości email, wysłanej do Sprzedawcy.
- Treści umów sprzedaży zawieranych w Sklepie są przechowywane przez system informatyczny Sklepu przez okres co najmniej 3 miesięcy od daty zawarcia każdej z umów.
III. Ceny Towarów
- Wszystkie ceny Towarów znajdujących się w asortymencie Sklepu podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
- Sprzedawca może zmieniać ceny Towarów podawane na stronie Sklepu, z tym że zmiany te nie mają wpływu na treść zawartych wcześniej umów sprzedaży.
- Cena podana przy każdym Towarze w Sklepie jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
- Podane w Sklepie ceny Towarów nie obejmują kosztów dostawy Towaru. Koszty te pokrywa Konsument. Aby uzyskać całkowitą kwotę do zapłaty za składane zamówienie do ceny Towarów podawanych w Sklepie należy doliczyć koszty dostawy.
- Koszty dostawy Towaru są uzależnione od wybranego przez Klienta sposobu dostawy Towaru oraz są wyświetlane w trakcie dokonywania zamówienia w Sklepie.
- Suma kosztów zamówionego Towaru oraz wysyłki, stanowi całkowity koszt zamówienia.
- Analiza poszczególnych zamówień Konsumenta (o ile złożył ich więcej niż jedno), może spowodować obniżenie kosztów wysyłki wszystkich zamówionych przez niego Towarów.
IV. Termin płatności oraz czas realizacji zamówienia
- Konsument zobowiązany jest do dokonania płatności w terminie do 5 dni roboczych od dnia otrzymania na podany adres email wiadomości zatytułowanej „Potwierdzenia zamówienia”.
- Czas realizacji zamówienia przez Sprzedawcę wynosi 3 dni robocze od momentu otrzymania przelewu. W przypadku produktów, których wysyłka jest możliwa tylko później, dokładny termin realizacji zamówienia, jest podany w opisie takiego produktu.
V. Formy płatności
- Sprzedawca akceptuje następującą formę płatności: przelew: bankowy, internetowy lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.
- Sprzedawca nie przyjmuje płatności gotówką, ani za pobraniem.
- Zapłaty należy dokonywać na następujący rachunek bankowy:
Mateusz Szwarcer Droga wolna
16 1140 2004 0000 3702 7815 9842
a na poleceniu przelewu należy wskazać w tytule przelewu: imię i nazwisko Klienta
VI. Dostawa zamówionego Towaru
- Klient może wybrać jeden ze sposobów dostawy Towaru, wyświetlanych podczas składnia zamówienia przez Klienta.
- Wysyłka Towaru odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub InPost.
- Dostawa Towaru odbywa się w czasie zadeklarowanym przez przewoźnika.
- Sprzedawca zwraca uwagę, iż Klient powinien zadbać o podanie aktualnego adresu dostawy Towaru, co uprości dostawę i skróci czas dostawy Towaru do Klienta.
- Konsument może dokonać osobistego odbioru Towaru od Sprzedawcy po wcześniejszym umówieniu ze Sprzedawcą terminu odbioru.
VII. Prawo odstąpienia od umowy i zwrot Towaru
- Jeżeli Klient jest Konsumentem, to, zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta
(Dz. U. z 2014 r. poz. 827), przysługuje mu, bez podawania jakiejkolwiek przyczyny, prawo odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej ze Sprzedawcą za pośrednictwem Internetu w terminie 14 dni od dnia wejścia w posiadanie Towaru przez Konsumenta lub wskazaną przez Konsumenta osobę trzecią (inną niż dostawca Towaru). - Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
- W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy Konsument musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży złożonego na piśmie lub emailem.
- Konsument ma możliwość (ale nie obowiązek) skorzystania z wzoru formularza o odstąpieniu od umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy o prawach konsumenta.
- W celu zachowania terminu do odstąpienia od umowy Konsument powinien wysłać swoje oświadczenie do Sprzedawcy na jego adres pocztowy lub adres emailowy wskazany w pkt I. 2. Regulaminu przed upływem
14-dniowego terminu do odstąpienia. - W przypadku wysłania przez Konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogę emailową Sprzedawca niezwłocznie po jego otrzymaniu wyśle do Konsumenta potwierdzenie otrzymania oświadczenia.
- W przypadku odstąpienia przez Konsumenta od umowy sprzedaży ze Sprzedawcą umowę uważa się za niezawartą.
- W przypadku odstąpienia przez Konsumenta od umowy Sprzedawca zwróci Konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszt dostawy Towaru (z tym zastrzeżeniem iż Sprzedawca nie ma obowiązku zwrotu Konsumentowi dodatkowych kosztów dostawy Towaru wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostawy Towaru innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
- Sprzedawca dokona zwrotu płatności przy użyciu takiej samej formy płatności, jaka została wybrana przez Konsumenta do zapłaty za Towar, chyba że Konsument wyraźnie wybrał inny sposób zwrotu płatności. W każdym przypadku Konsument nie ponosi dodatkowych opłat w związku ze zwrotem płatności.
- Towar powinien być odesłany przez Konsumenta na adres pocztowy Sprzedawcy: Mateusz Szwarcer Droga wolna, ul. Pogodna 2 m 1, 91-478 Łódź niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczające jest wysłanie Towaru do Sprzedawcy przed jego upływem.
- Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towaru, co oznacza, iż Sprzedawca nie pokrywa kosztów przesyłki Towaru od Konsumenta do Sprzedawcy.
- Sprzedawcy przysługuje prawo wstrzymania się ze zwrotem płatności na rzecz Konsumenta do chwili otrzymania Towaru z powrotem i sprawdzenia czy zwracany Towar nie nosi śladów użytkowania.
- Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.
VIII. Reklamacja towaru
- Sprzedawca zobowiązany jest do dostarczenia Towaru wolnego od wad.
- Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego wobec Klientów będących Konsumentami, Sprzedawca odpowiada za wady Towaru, które zostaną stwierdzone przed upływem 2 (dwóch) lat od daty otrzymania przesyłki przez Konsumenta lub wskazanej przez Konsumenta osoby trzeciej.
- Reklamacje dotyczące Towaru można składać pisemnie na adres e-mail: biuro@drogawolna.com. W reklamacji należy opisać rodzaj wady Towaru oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji reklamacji, a także podać swoje dane kontaktowe (np. email lub numer telefonu) umożliwiające kontakt Sprzedawcy z Konsumentem.
- Konsumentowi przysługują roszczenia reklamacyjne szczegółowo określone w Kodeksie cywilnym.
- Reklamowany Towar należy odesłać na adres Sprzedawcy: Mateusz Szwarcer Droga wolna, ul. Pogodna 2 m 1,
91-478 Łódź. - Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty ich otrzymania przez Sprzedawcę.
- Jeżeli Sprzedawca nie uznał reklamacji Konsumenta, Konsument może zwrócić się o rozstrzygniecie jego sprawy do sądu powszechnego albo zwrócić się o mediację lub rozstrzygnięcie do sądu polubownego (ADR) np. do Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego przy właściwym miejscowo dla Konsumenta Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej. W celu wszczęcia procedury mediacyjnej lub polubownego rozstrzygania sporu należy złożyć odpowiedni wniosek. Formularze wniosków dostępne są w sekretariatach każdego sądu polubownego lub na stronach internetowych Wojewódzkich Inspektorów Inspekcji Handlowych. Postępowanie przed sądem polubownym jest co do zasady bezpłatne.
- W przypadku Klientów nie będących Konsumentami, Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady Towaru.
IX. Przetwarzanie danych osobowych
- Do realizacji zamówienia w sklepie drogawolna.com niezbędne jest podanie danych osobowych Konsumenta. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych udzielana jest przez Klienta w momencie zaakceptowania Regulaminu podczas składania zamówienia przez formularz zamówienia.
- Sklep dopełni wszelkich starań, aby dane osobowe Konsumenta były chronione i używane jedynie do celów związanych z uzyskaną zgodą. Ponadto dane osobowe Konsumenta nie są udostępniane żadnym podmiotom niepowołanym oraz znajdującym się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.
- Administratorem danych osobowych Kupującego jest ZN Mateusz Szwarcer
- Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zamówienia złożonego w sklepie drogawolna.com zgodnie
z Regulaminem sklepu drogawolna.com. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zamówienia. Konsumentowi przysługuje prawo do wglądu oraz poprawy swoich danych osobowych, w tym celu należy skontaktować się z administratorem danych osobowych przez adres email: biuro@drogawolna.com