Pomysły na prezenty na Dzień Matki

pomysły na prezent na dzień matki

Dzień Mamy to taki symboliczny czas, który warto z nią spędzić, by o nią zadbać i porządnie utulić.
I chociaż miłość do Mam dobrze jest okazywać każdego dnia, wierzymy, że takie święto jest dobrą okazją do wyjątkowej celebracji.
Zachęcamy do bycia razem i wspólnego doświadczania chwil, jeśli dodatkowo pragniecie podarować tej najważniejszej dla serca kobiecie jakiś wartościowy drobiazg, zapraszamy Was do naszej przestrzeni.

Wielu z Was nasz sklep może się kojarzyć głównie z górskim asortymentem, ale w związku z tym, że zajmujemy się również rękodziełem i współpracujemy ze zdolnymi twórcami, możemy Wam zaproponować kilka stworzonych z wielką pasją perełek.

Kwiaty i papier

Oto ręcznie tworzone przez nas notesy z okładkami z bawełnianych materiałów z drugiej ręki.
Każda seria jest bardzo limitowana, a ilość egzemplarzy  z danego wzoru, jest uzależniona od ilości materiału, jaki uda nam się zdobyć.
Ekologia to dla nasz priorytet – okładka powstaje w duchu less-waste, papier wewnątrz jest przyjazny dla pióra i w 100% pochodzi z recyclingu.

Las i papier

Jeśli szukacie prezentu dla Mamy, która preferuje tradycyjną formę notowania (nie cyfrową) oraz kocha przyrodę – to będzie strzał w dziesiątkę!
Te tworzone przez nas, szyte notesy, z półokrągłym grzbietem, ułatwiającym otwieranie, oprawione są w piękne lniane okładki z leśnymi motywami. Całość wygląda bardzo szlachetnie i będzie wyjątkowym upominkiem.

Wszystkie nasze notesy znajdziesz  TUTAJ.

Kwiaty i szkło

Oddajemy w Wasze ręce dwa rodzaje ramek z suszonymi kwiatami. Taki prezent będzie z pewnością bardziej ekologiczny niż tradycyjny bukiet, który niestety po jakimś czasie po prostu zwiędnie.

Tworzymy roślinne dekoracje, w których za szybą znajdują się kwiaty i liście z naszego ogrodu lub pobliskiej łąki. Całość oprawiamy w drewniane ramki z drugiej ręki – zranione pazurem czasu mają czasem drobne zarysowania lub niedoskonałości, ale wierzymy, że spojrzycie na nie z podobną wyrozumiałością, co my.

Mamy w ofercie również ramki, które tworzymy tradycyjną metodą Tiffany’ego (cynowana miedź), a następnie spatynowane i zmatowione. Tego typu kompozycje można powiesić na ścianie i będą pięknym, rękodzielniczym prezentem dla Mam, które kochają kwiaty.

Wszystkie nasze ramki znajdziesz TUTAJ.

Świece, jakich Mama nie widziała!

Świeca wydaje Ci się zbyt banalnym i ‘oklepanym’ pomysłem na dzień Matki?
Zapewniamy, że nie nasza! Tak wyjątkowej świecy Twoja Mama nie widziała, no chyba, że miała już jedną z naszych J
Tworzymy je ręcznie, sami od początku do końca ze… zużytych butelek. Nie zalewamy gotowych pojemniczków woskiem lecz tniemy, a następnie bardzo dokładnie szlifujemy zużyte butelki po winie.
Wieczka to również nasze rękodzieło – powstają z tartacznych odpadów dębiny.

Przy komponowaniu zapachu, korzystamy tylko z olejków eterycznych (żadnych zapachowych), każda świeca opakowana jest w lniany lub bawełniany, uszyty przez nas z materiału z odzysku woreczek – idealne do wręczenia na prezent.

Świece możesz również zakupić w dowolnie skomponowanych przez siebie zestawach 2 lub 3 sztuk, które znajdziesz TUTAJ.

Ręcznie malowana biżuteria

Niektóre kobiety kochają błyskotki, ale są też takie, które bardziej docenią unikatowe rękodzieło.
Jeśli Twoja mama lubi przyrodę, góry oraz wyjątkową biżuterię, wierzymy, że te ręcznie stworzone
 i malowane przez Dziewczyny z Dwukroopek kolczyki i przypinki, skradną jej serce.

To są małe – wielkie dzieła sztuki, pomalowane z niezwykłą precyzją.
Przypinki są bardzo uniwersalne, można je nosić  jak tradycyjną broszkę, ale również przypiąć do czapki lub plecaka.

Kolczyki sztyfty z motywem kozicy górskiej oraz wilka, a także przypinki z jeleniem, niedźwiedziem i wilkiem, znajdziesz TUTAJ.

Tradycyjne puzzle z leśnym obrazkiem

Mocno wierzymy, że puzzle to wspaniała dawka relaksu i frajdy, którą można podarować sobie lub komuś, nie tylko na jesienno-zimowe wieczory.
Nasza układanka to 500 elementów, które finalnie stworzą piękny kolaż – Leśną Bajkę.
Całość można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

Taki prezent może być symbolicznym zaproszeniem do spędzenia z Mamą czasu i wspólnej zabawy przy układaniu.

Puzzle znajdziesz TUTAJ.

Wszystkie zamówienia pakujemy zawsze z największą starannością, aby były gotowe do wręczenia na prezent.  Jeśli pragniesz dołączyć specjalne życzenia, skontaktuj się z nami – ogarniemy to z przyjemnością.

Martyna i Mateusz