Jak dbać o koszulki techniczne?

Nasze koszulki techniczne tworzymy z założeniem, że pomiędzy projektem, a ich funkcjonalnością musi zostać zachowana absolutna równowaga.
Oba te aspekty są dla nas bardzo ważne – dlatego zawsze mocno angażujemy się zarówno w sam proces kreatywny, dotyczący wzoru grafiki, jak i wybór odpowiedniej dzianiny.
Wszystkie oddychające koszulki, które znajdziecie w naszym sklepie, zostały uszyte z dzianiny
KOL-SPORT DRY, posiadającej strukturę, która redukuje ilość materiału dotykającego skórę, szybko wchłania wilgoć i rozprowadza ją przestrzennie, co daje uczucie świeżości, chłodu i suchości.
Tak zwana ‘łezka oddychająca’ to maleńkie otwory, które odprowadzając wilgoć, mają zapewnić Wam komfort podczas aktywności.

Nasze koszulki sportowe świetnie sprawdzą się zarówno podczas górskiej wędrówki, jak i rowerowej wycieczki, czy też na biegowych ścieżkach. Wszędzie tam, gdzie komfort podczas wysiłku fizycznego jest priorytetem.
To, że się spocisz – to pewne, ale to, jak szybko koszulka wyschnie – jest już jej podstawową funkcją.
Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja koszulek, aby zachowały one swoje oddychające właściwości jak najdłużej.

JAK PRAĆ KOSZULKI SPORTOWE?

  • Prać w 40 stopniach, włókna, z których uszyte są koszulki, źle reagują na wysoką temperaturę.
  • Do prania nie należy używać proszków, zalecamy delikatne płyny piorące. Proszek może zapychać otwory, dzięki którym koszulka oddycha.
  • Nie używamy żadnych płynów zmiękczających ponieważ źle wpływają na elastyczność włókien w dzianinie oraz (jak wyżej) zapychają otwory, dzięki którym koszulka oddycha.
  • Nie wybielać, nie chlorować – nasze nadruki nie są aż tak trwałe.
  • Nie suszyć w suszarce, nasze koszulki nie tylko dobrze oddychają, ale i bardzo sprawnie wysychają, pozwól im na to po prostu rozwieszając w pokoju lub na powietrzu.
  • Można prasować w temperaturze 100 stopni, ale delikatnie (najlepiej przez szmatkę) i sprawnie, aby nie narażać dzianiny na długie działanie wysokiej temperatury.
  • Nie czyścić chemicznie, wystarczą delikatne płyny piorące.

NASZE TIPY!

Nasze oddychające koszulki techniczne przetestowaliśmy już dosłownie wszędzie i w każdych możliwych warunkach – na izraelskiej pustyni, długich, rowerowych wyprawach, podczas górskich wędrówek i rolkowych szaleństw.
Wiemy z czego i jak są uszyte, jak się zachowują podczas aktywności i podpowiemy Wam jak sami o nie dbamy.

UWAGA NA RZEPY!​

Tak, tak – dobrze czytacie, często przy pasach biodrowych plecaków są wszyte rzepy do ich regulacji, które w bezpośrednim kontakcie z dzianiną, mogą po prostu spowodować jej zmechacenie w tym miejscu. Zwróćcie na to uwagę podczas zakładania plecaka!

PRALKI NIE LUBIĄ BŁOTA!

Wycieczka udana, rower prosi o myjnię, a błoto zakryło cały wzór koszulki? Super, zanim ją jednak włożysz do pralki, usuń tego typu brud delikatnie ściereczką, nie pocierając mocno. Tak, tak – cały czas dbamy o otwory w koszulce, zapewniające jej oddychalność oraz oczywiście o filtr pralki.

JAK PRAĆ KOSZULKI W PODRÓŻY?

Nasza koszulka będzie z Tobą wędrować w dziczy przez kilka dni lub tygodni i z oczywistych względów nie możesz zabrać jednej na każdy dzień? Żaden problem, w takich sytuacjach przelewaliśmy do małego pojemniczka zwykłe, szare mydło w płynie i robiliśmy w schroniskowej umywalce szybkie i skuteczne pranie. Koszulka sprawnie wyschnie rozwieszona luźno w pomieszczeniu lub na powietrzu.
Nie suszymy koszulek na gorącym kaloryferze – źle to wpływa na funkcjonalność dzianiny z której jest uszyta.
Są też na rynku (w sklepach sportowych i turystycznych) płyny do prania – dedykowane odzieży sportowej, które również bardzo polecamy do zabrania w podróż lub domowego użytku.

JAK SIĘ UBRAĆ, BY SIĘ NIE ZAPOCIĆ?

Podstawową funkcją naszych koszulek technicznych jest ich oddychalność – czyli najprościej rzecz ujmując – odbieranie wilgoci z Twojego ciała i szybkie wysychanie.
Co się stanie jeśli na koszulkę założysz bawełnianą bluzę, sweter lub inne ubranie bez takich właściwości? Cała wilgoć pozostanie na Tobie i koszulce, powodując ogromny dyskomfort. Wybierając się na jakąkolwiek aktywność sportową z naszą koszulką, pamiętajcie, aby ubranie zewnętrzne (longsleeve, bluza) również miało właściwości oddychające.

Robimy wszystko, aby nasze koszulki sportowe były nie tylko dobrze zaprojektowane, ale i funkcjonalne i trwałe. Zapewnij im dobrą pielęgnację i czułość, a odwdzięczą się i będą Ci długo towarzyszyły w podróży i w sporcie!