O nas

Cześć!

Bardzo nam miło, że odwiedzasz naszą przestrzeń!
Tu Martyna i Mateusz, wołają na nas: Jadzia i Mirek.
Droga wolna to nasza wirtualna relacja cudownych podróży, wędrówek, wyjazdów i aktywnych momentów, których razem doświadczamy.
Poznaliśmy się w drodze…w górach i to był kosmiczny początek wspólnego odkrywania świata. Z wielkim umiłowaniem przytulamy się do natury, liczymy gwiazdy nad naszym namiotem, wchodzimy pod górę, by udusić się z zachwytu….
Wszystko to robimy razem…bo tak chcemy i pragniemy się tymi momentami z Wami dzielić.

Organizacja Zawodów Sportowych

droga wolna organizacja zawodów sportowych

Organizujemy eventy, akcje ekologiczne, podczas których sprzątamy lasy, a w latach 2019-2021 organizowaliśmy zawody sportowe.

Bieg Wzniesień Łódzkich to piękna, wrześniowa trasa, pełna podbiegów i zbiegów w wyjątkowych okolicznościach przyrody Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Co roku staraliśmy się porwać Was z asfaltowych tras, na których oddycha się smogiem na leśne – trailowe ścieżki. Z Waszych relacji, wynika, że na trasie dopingowały Was często dziki, sarny i lisy.

Łódzki Maraton Rolkowy to 3 dystanse do wyboru dla amatorów i zawodowców, wytyczone wokół zakładów DELL. To pierwsza tego typu impreza w naszym regionie, w której brali udział zawodnicy z całego kraju i zagranicy.

Lubimy się dzielić – to nas uszczęśliwia. Część dochodów z pakietów startowych przekazaliśmy Instytucjom i Fundacjom, które pragniemy wesprzeć. Dzięki Waszemu udziałowi w naszych zawodach sportowych, przekazaliśmy cegiełki: Stowarzyszeniu Otwarte Klatki, Fundacji Ktoś, Fundacji NON IRON, na program ADOPTUJ RYSIA.

Regularnie organizowaliśmy również wirtualne, rolkowe wydarzenia o charakterze charytatywnym, podczas których, dzięki Waszemu uczestnictwu, przekazywaliśmy 20% z każdego pakietu startowego osobom, które potrzebują wsparcia i pomocy.

droga wolna kolarstwo rower mtb
droga wolna rolkarstwo szybkie rolki koszulka dla rolkarza

Nie tylko górami oddychamy… podczas gdy Jadzia eksploruje trasy MTB, Mirek szuka idealnie gładkich asfaltów pod szosę i rolki.

Sklep internetowy

Z miłości do siebie, przyrody, dobrych projektów i wspólnego kreowania, powstał nasz SKLEP.

Znajdziesz tu tworzone przy współpracy z ilustratorami koszulki techniczne, plakaty, kubki emaliowane, notesy…
Jednym słowem – akcesoria dla miłośników przyrody, gór i lasów, idealne również na prezent dla kogoś bliskiego lub ulubionego.
Lokalność, ekologia i prawda to nasze priorytety.

Współpracujemy z polskimi szwalniami i drukarniami, dzięki temu mamy pełną kontrolę nad każdym procesem i możemy dopracować każdy nasz produkt tak, by był spełnieniem naszych marzeń.
Uprawiamy sport w naszych koszulkach, zapisujemy wspomnienia i plany w naszych notesach, delektujemy się zupą podczas górskich wypraw w naszych kubkach emaliowanych.
Taka jest prawda i wierzymy, że to ogromna wartość.

koszulka-techniczna-kozica-górska
naturalne świece sojowe
Świeca sojowa przebudzenie

Pod koniec 2020 roku zajęliśmy się produkcją wegańskich świec sojowych .

KLIKNIJ I ZOBACZ JAK POWSTAJĄ NASZE ŚWIECE.

Była to trochę zaczepna, ale bardzo szczera odpowiedź, na rynkowe manipulacje, wykorzystujące niewiedzę klienta.
Zbyt często czuliśmy rozczarowanie, kiedy pod kołdrą opisu, pełnego określeń ‘naturalna, wegańska, ekologiczna świeca’, palił się knot impregnowany parafiną lub woskiem pszczelim (dla wydłużenia czasu palenia).

Zbyt często pod określeniem ‘naturalna kompozycja zapachowa’, kryła się mieszanka olejku eterycznego i zapachowego (sztucznego).

Rozczarujemy Was, ale nie da się pozyskać naturalnego olejku eterycznego ani z arbuza, ani z ciasteczka świątecznego….
Postanowiliśmy sami stworzyć (od początku do końca) naturalne świece sojowe, które będą PRAWDĄ!
Powstają one w duchu less-waste, ze zużytych butelek i odpadów dębiny.


Przyjęliście je z ogromnym zaufaniem, za co z całego serca Wam dziękujemy i z radością pakujemy kolejne paczki z
P R Z E B U D Z E N I E M , P R Z Y T U L E N I E M oraz R O Z M A R Z E N I E M.

Pakujemy ekologicznie

droga wolna prezenty dla miłośników gór i przyrody

Zwracamy uwagę na opakowanie, minimalizujemy użycie plastiku, jeśli mamy – używamy starych kartonów, resztek tektury i mamy do Ciebie wielką prośbę – zanim wyrzucisz papiery i pudełka, które otrzymasz ze swoim zamówieniem, zastanów się – może użyjesz ich ponownie, może jeszcze Ci się przydadzą?

Zapraszamy Cię do  rozejrzenia się po półkach naszego SKLEPU.

Rozgość się!
Będzie nam bardzo miło jeśli dołączysz do naszych społeczności na Facebooku i Instagramie.

Do zobaczenia!

Martyna i Mateusz