II Bieg Wzniesień Łódzkich

Podczas pierwszej edycji – 21 września 2019 r. przywitaliśmy jesień wspólnie z 300 zawodnikami.
Pragniemy porwać Was z asfaltowych tras, na których oddycha się smogiem, na piękne ścieżki, pełne podbiegów i zbiegów, rodem z górskich okolic. Postanowiliśmy wykorzystać potencjał Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, do których mamy ogromny sentyment.
Jesteśmy bardzo zaangażowani w działania proekologiczne – i tutaj też zadbamy o to, by rywalizacja uczestników nie zakłóciła spokoju okolicznej przyrody, która jest dla nas najważniejsza.
Regularnie bierzemy udział w biegach terenowych, ale musimy zazwyczaj pokonać długą drogę na linię startu. Tym razem mieszkańcy Łodzi i okolic będą mogli przyjechać nawet autobusem miejskim, aby zmierzyć się z wymagającą trasą, doświadczyć piękna przyrody oraz zdrowo.
Podczas II Biegu Wzniesień Łódzkich ustalono limit 500 dorosłych uczestników na dystansie 7 km. Trasa będzie taka sama, jak podczas pierwszej edycji. Dodatkowo zaplanowano zawody dla 100 dzieci na 4 krótkich dystansach.
Wstępnie II edycja Biegu Wzniesień Łódzkich miała się odbyć 21 marca 2020 r. Niestety w związku z panującą sytuacją epidemiczną, byliśmy zmuszeni przenieść ją na wrzesień. Wstępny harmonogram został zmodyfikowany, zawody na głównym dystansie odbędą się w dwóch turach po 250 uczestników.

Koszulka dedykowana

Projekt: Weronika Witerska

Medale

Projekt: Weronika Witerska

Patronat

Wspieramy

Zaufali nam