Otwarcie sezonu rolkowego 2020 – pomoc dla Eryka Zerka

otwarcie sezonu rolkowego droga wolna

Otwarcie sezonu rolkowego możemy potraktować symbolicznie!

Zimowy okres był raczej łaskawy pogodowo i można było jeździć.
Z drugiej strony – mamy trudne, koronawirusowe czasy i ograniczenia, które dziś zostały ciut zmniejszone.
Zachowując wymagane środki ostrożności i stosując się do obowiązujących zaleceń, można ubrać buty i delikatnie rolkować.
Pragniemy zaprosić Was do udziału w naszym wydarzeniu, wspólnego, symbolicznego otwarcia sezonu, dzięki czemu wszyscy razem będziemy mogli pomóc wspaniałemu, młodemu człowiekowi – Erykowi Zerkowi, który uległ w lutym tego roku wypadkowi.

20% z każdego pakietu startowego, zasili zbiórkę na leczenie i rehabilitację Eryka Zerka, którą utworzyła Magdalena Borek – instruktor łyżwiarstwa szybkiego, zawodniczka wyczynowa tej dyscypliny sportowej, a prywatnie koleżanka Eryka z Klubu Sportowego Arena

Eryk Zerek to silny, utalentowany młody zawodnik, który dopiero poznaje tajniki łyżwiarstwa szybkiego.
W niespełna rok osiągnął wysokie wyniki sportowe i uplasował się w połowie stawki w swojej kategorii wiekowej.
Wziął udział w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim 31.01-02.02.2020r., zajmując siódme miejsce na dystansie 3000m i 1500m i ósme miejsce na dystansie 5000m.
W niedzielę 23.02.2020r. Wydarzyła się tragedia…Podczas zawodów kontrolnych w Berlinie Eryk podczas biegu na 1000m zaliczył upadek , uderzył w bandy przy prędkości 45-50km/h.
Siła uderzenia okazała się tak duża, iż kostka została strzaskana.
Po nastawieniu ręcznym przez doktora, podjęto decyzję o pierwszej operacji (Eryk przeszedł już 2 operacje), która miała na celu ustabilizowanie kości, poprawę przepływu krwi i pozostałych układów wewnętrznych.
To jest dopiero początek drogi – walki Eryka o powrót do normalnego funkcjonowania, a z czasem powrót do sportu.
Aby Eryk mógł normalnie funkcjonować, potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja.
Opieka specjalisty ortopedy, który będzie nadzorował przebieg leczenia, liczne konsultacje specjalistyczne, zabiegi z fizykoterapii, wsparcie psychologa – jest to ogromna trauma dla młodego człowieka.
Adres prowadzonej zbiórki oraz wszystkie informacje: https://zrzutka.pl/y28mzd
Będąc w stałym kontakcie z Panią Magdaleną, po uzyskaniu akceptacji naszego pomysłu przez Eryka oraz jego rodziców, postanowiliśmy stworzyć wirtualne wydarzenie rolkowe, które zaangażuje amatorów oraz zawodowców, związanych z tym sportem.

Głęboko wierzymy, że pomaganie przez aktywność sportową, niesie ze sobą ogromną wartość i rozbudza empatię oraz wrażliwość.

ZASADY UCZESTNICTWA

 • Wyścig ma charakter wirtualny i ze względu na swoją formułę będzie realizowany przez uczestników w dowolnym miejscu na dystansie minimum 5 km.
 • Ze względu na formułę wydarzenia nie będzie prowadzona klasyfikacja. Zostanie utworzona lista startowa, która będzie aktualizowana co 48 godzin, zawierająca następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, informację o dokonanej opłacie za udział w wyścigu, numer startowy, pokonany dystans.
 • W wyścigu można brać udział od 25.04.2020 r. do 10.05.2020 r. (UWAGA! Facebook nie umożliwia tworzenia wydarzeń, trwających dłużej niż 14 dni – zakres dat w wydarzeniu nie obejmuje 25, 26 i 27 kwietnia – a w tych dniach, zgodnie z regulaminem można już wziąć udział w wydarzeniu i pokonać swój dystans)
 • Wyścig należy ukończyć na rolkach, wrotkach lub nartorolkach w ciągu 5 godzin od rozpoczęcia jazdy.
  Każdy uczestnik dokonuje pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja w telefonie, zegarek z GPS’em.
 • Po ukończeniu wyścigu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami do dnia 11.05.2020 r. do godz. 23:59 na adres: biuro@maratonrolkowy.pl

PAKIETY STARTOWE 

Koszt pakietu podstawowego to 35 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu, przesłany za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką poleconą.

Koszt pakietu rozszerzonego to 80 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Koszulkę techniczną, wyprodukowaną przez naszego Partnera – firmę Vertiss
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu, przesłany wraz z koszulką techniczną za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcją InPost paczkomat (do wyboru)

WYSYŁKA PAKIETÓW 

Pakiet podstawowy – wysyłka medalu w terminie 30 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu. Wysyłka pierwszych medali rozpocznie się najpóźniej 22.05.2020 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej – listem poleconym priorytetowym.

Pakiet rozszerzony – wysyłka w terminie do 45 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu, medalu oraz koszulki do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu. Wysyłka pierwszych zestawów (medal + koszulka) rozpocznie się najpóźniej 01.06.2020 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcji InPost Paczkomat

Na dalsze leczenie i rehabilitację Eryka udało się zebrać 1849,40 zł, przejechaliście w sumie 2755,52 km. Pięknie dziękujemy za Wasz udział w wydarzeniu oraz zaangażowanie!

Koszulka dedykowana

Projek: Weronika Witerska

Medal

Projekt: Dominika Kozłowska

Partner