Otwarcie sezonu rolkowego 2021 – pomoc dla Emilki

Otwarcie sezonu rolkowego 2021
Kolejny raz otwieramy symbolicznie sezon rolkowy, aby poprzez wspólną aktywność sportową zrobić coś dobrego dla innych. Mamy nadzieję, że dacie się porwać i wykręcicie masę kilometrów – tym razem wszyscy jeździmy dla małej Emilki. Zatem ogłaszamy pełną mobilizację! Wybierzcie dogodny dla siebie czas z dobrą pogodą i wiatrem w plecy i … Droga wolna! 20% z każdego pakietu startowego, przekażemy na leczenie i rehabilitację Emilki -> https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/emilia-migalska Każdy Wasz przejechany kilometr to dodatkowa cegiełka, zatem nie oszczędzajcie się, wybierzcie odpowiedni czas i warunki i pokonajcie jak najdłuższy dystans. Sponsor naszego wyścigu – dziewczyny z Just Fit zamienią każdy Wasz kilometr na 20 groszy i finalnie – również przekażą cegiełkę dla Emilki. To od Was zależy jak duża to będzie wpłata, liczymy na Was! Po zakończonych zawodach, opublikujemy listę z wynikami i na 3 Panie i 3 Panów, którzy nakręcą największa liczbę kilometrów, będzie czekała nagroda.
Emilka to 14-miesięczna wojowniczka, która zaczęła walczyć o życie, będąc jeszcze w brzuchu mamy. W 20. tygodniu ciąży przeszła swoją pierwszą operację. Niestety, lekarzom nie udało się uratować kształtujących się nerek, w wyniku czego Emisia przyszła na świat z V (najwyższym) stadium ich niewydolności. Pierwsze pół roku swojego życia, zamiast w domu, spędziła w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przebyła kolejne operacje, dwie sepsy, przetaczania krwi, punkcje lędźwiowe, liczne zakażenia układu moczowego. Emilka ma wyłonioną vesicostomię (dziurkę w pęcherzu do siusiania przez brzuszek, aby zapobiec cofaniu się moczu do nerek i ich krańcowej degeneracji). Choroba nerek powoduje ogromne problemy z karmieniem. Emisia nie je samodzielnie, potrafi wymiotować 20 razy dziennie, jako 14-miesięczna dziewczynka waży zaledwie 5,5 kg, jest karmiona przez zgłębnik nosowo-żołądkowy. Ponieważ połowę swojego życia spędziła w szpitalu, jej rozwój motoryczny jest opóźniony. Aby dać Emisi szansę na jak najbardziej normalne życie potrzebne jest wsparcie całego sztabu specjalistów: nefrologów, urologów, gastrologów, dietetyków, logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów. Niezbędna jest rehabilitacja, wizyty i konsultacje specjalistów, sprzęt medyczny i kosztowne leki, których Emilka przyjmuje aż 12 porcji dziennie. Pomóżmy Emilce i jej rodzicom w walce z chorobą! ZASADY UCZESTNICTWA
 • Wyścig ma charakter wirtualny i ze względu na swoją formułę będzie realizowany przez uczestników w dowolnym miejscu na dystansie minimum 5 km w limicie czasu 5 godzin.
 • Po uruchomieniu zapisów, utworzona zostanie lista startowa, która będzie aktualizowana co 48 godzin, zawierająca następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, klub (opcjonalnie), informację o dokonanej opłacie za udział w wyścigu, numer startowy.
 • W wyścigu można brać udział od 17.04.2021 r. do 03.05.2021 r.
 • Wyścig należy ukończyć na rolkach, wrotkach lub nartorolkach w ciągu 5 godzin od rozpoczęcia jazdy.
 • Każdy uczestnik dokonuje pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja w telefonie, zegarek z GPS’em.
 • Po ukończeniu wyścigu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami (wytyczne dotyczące screenów – Regulamin) do dnia 03.05.2021 r. do godz. 23:59 na adres: biuro@maratonrolkowy.pl
PAKIETY STARTOWE Koszt pakietu podstawowego to 39 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:
 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF.
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF.
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką ekonomiczną.
Koszt pakietu rozszerzonego to 85 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:
 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF.
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF.
 • Koszulkę techniczną, wyprodukowaną przez naszego Partnera – firmę Vertiss.
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany wraz z koszulką techniczną za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcją InPost paczkomat (do wyboru)
WYSYŁKA PAKIETÓW
 • Pakiet podstawowy – wysyłka medalu w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin. Wysyłka pierwszych medali rozpocznie się najpóźniej 17.05.2021 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej – listem poleconym ekonomicznym.
 • Pakiet rozszerzony – wysyłka w terminie do 45 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu, medalu oraz koszulki do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu. Wysyłka pierwszych zestawów (medal + koszulka) rozpocznie się najpóźniej 24.05.2021 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcji InPost Paczkomat.
Otwarcie sezonu rolkowego

Na dalsze leczenie Emilki udało się zebrać 3 396,27 zł, przejechaliście w sumie 4 796,87 km. Pięknie dziękujemy za Wasz udział w wydarzeniu oraz zaangażowanie!

Koszulka dedykowana

Projekt: Dominika Kozłowska
Produkcja: Vertiss

Damska koszulka techniczna
Droga wolna koszulka techniczka rolkowa

Medal

Projekt: Dominika Kozłowska

Zaufali nam