Zamknięcie sezonu rolkowego 2020 – pomoc dla Piotra Winiarskiego

Zamknięcie Sezonu Rolkowego 2020 traktujemy symbolicznie, mając nadzieję, że warunki do tego typu sportowej aktywności będą sprzyjające jeszcze długo.
Łączymy siły z super drużyną HTF Ludwik Sikorski i zapraszamy Was do udziału w naszym wydarzeniu, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie pomóc wspaniałemu chłopakowi – Piotrowi Winiarskiemu, który bardzo naszego wsparcia potrzebuje.
20% z każdego pakietu startowego, zasili zbiórkę na leczenie i rehabilitację Piotra -> https://www.siepomaga.pl/piotr-winiarski
Każdy Wasz przejechany kilometr to dodatkowa cegiełka, zatem nie oszczędzajcie się, wybierzcie odpowiedni czas i warunki i pokonajcie jak najdłuższy dystans.

Sponsor naszego wyścigu – dziewczyny z Just Fit zamienią każdy Wasz kilometr na 10 groszy i finalnie – również zasilą zbiórkę dla Piotra. To od Was zależy jak duża to będzie wpłata, liczymy na Was!
Po zakończonych zawodach, opublikujemy listę z wynikami i na 3 Panie i 3 Panów, którzy nakręcą największa liczbę kilometrów, będzie czekała nagroda.

Piotr – miłośnik sportu i aktywnego trybu życia. Tak jak my – kocha góry i obiecaliśmy sobie, że zrobimy, co w naszej mocy, aby wesprzeć go w walce o powrót do sprawności i aby jak najszybciej stanąć z nim na szlaku i ruszyć w drogę. Na pewno wiele by dał, by móc teraz wędrować po ukochanych Bieszczadach lub pojeździć na rolkach…my możemy i wierzymy, że zmobilizujemy Was do wspólnej jazdy dla Piotra.
Pod koniec ubiegłego roku otarł się o śmierć, ulegając wraz z rodziną wypadkowi samochodowemu. Początkowo lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak mimo odniesionych obrażeń i dzięki niezwykłej sile woli i wsparciu najbliższych, Piotr dzielnie walczy o zdrowie.
Po wybudzeniu ze śpiączki (w której był utrzymywany przez 3 miesiące), został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego w Krakowie, gdzie na nowo uczył się wszystkiego od podstaw.
Ostatnim etapem pobytu w ośrodku było pobudzenie aparatu mowy za pośrednictwem odpowiedniego sprzętu.
Obecnie Piotr przebywa w domu, gdzie kontynuowana jest rehabilitacja.
Piotr jest świadomy zdarzenia jakie go spotkało. Rozumie i rejestruje wszystko co się do niego mówi. Zaczyna artykułować dźwięki oraz samodzielnie jeść. W najbliższym czasie będzie poddany zabiegowi na stopę prawą, aby usprawnić jej funkcje i zniwelować jej przykurcz.
Piotra czeka ciągła i nieprzerwana rehabilitacja, której koszty przekraczają finansowe możliwości jego bliskich. To ciężka, wymagająca ogromnej determinacji praca. Aby działać dalej, potrzebna jest nasza i Wasza pomoc. Zebrane środki będą przekazane na dalszy ciąg leczenia i rehabilitacji Piotra oraz ewentualne zabiegi.

ZASADY UCZESTNICTWA

 • Wyścig ma charakter wirtualny i ze względu na swoją formułę będzie realizowany przez uczestników w dowolnym miejscu na dystansie minimum 5 km w limicie czasu 5 godzin.
 • Po uruchomieniu zapisów, utworzona lista startowa, która będzie aktualizowana co 48 godzin, zawierająca następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, klub (opcjonalnie), informację o dokonanej opłacie za udział w wyścigu, numer startowy
 • W wyścigu można brać udział od 17.10.2020 r. do 03.11.2020 r.
 • Wyścig należy ukończyć na rolkach, wrotkach lub nartorolkach w ciągu 5 godzin od rozpoczęcia jazdy.
 • Każdy uczestnik dokonuje pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja w telefonie, zegarek z GPS’em.
 • Po ukończeniu wyścigu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami (wytyczne dotyczące screenów – Regulamin) do dnia 03.11.2020 r. do godz. 23:59 na adres: biuro@maratonrolkowy.pl

PAKIETY STARTOWE

Koszt pakietu podstawowego to 35 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką ekonomiczną.

Koszt pakietu rozszerzonego to 80 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Koszulkę techniczną, wyprodukowaną przez naszego Partnera – firmę Vertiss

Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany wraz z koszulką techniczną za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcją InPost paczkomat (do wyboru)

WYSYŁKA PAKIETÓW

Pakiet podstawowy – wysyłka medalu w terminie 30 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin. Wysyłka pierwszych medali rozpocznie się najpóźniej 16.11.2020 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej – listem poleconym ekonomicznym.

Pakiet rozszerzony – wysyłka w terminie do 45 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu, medalu oraz koszulki do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu. Wysyłka pierwszych zestawów (medal + koszulka) rozpocznie się najpóźniej 25.11.2020 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej (Paczka +) lub opcji InPost Paczkomat

Na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra udało się zebrać 2043,27 zł, przejechaliście w sumie 3444,76 km. Pięknie dziękujemy za Wasz udział w wydarzeniu oraz zaangażowanie!

Koszulka dedykowana

Projekt: Weronika Witerska
Produkcja: Vertiss

Medal

Projekt: Dominika Kozłowska

Zaufali nam