ZAMKNIĘCIE SEZONU ROLKOWEGO 2021 – POMOC DLA SEBASTIANA AGACIAKA

Zamkniecie sezony zawody sportowe
Kochani! Kolejny raz pragniemy Was zmotywować do wspólnej aktywności sportowej, poprzez którą możecie zrobić coś dobrego dla innych. Z całych serc zapraszamy Was do udziału w Zamknięciu Sezonu Rolkowego 2021, tym razem będziemy jeździć dla Sebastiana Agaciaka. Zatem ogłaszamy pełną mobilizację! Wybierzcie dogodny dla siebie czas z dobrą pogodą i wiatrem w plecy i … Droga wolna! 20% z każdego pakietu startowego, przekażemy na pomoc w leczeniu Sebastiana Agaciaka, zebrana kwota zostanie wpłacona na konto FUNDACJI KTOŚ, której Sebastian jest podopiecznym. Po zakończonych zawodach, opublikujemy listę z wynikami i na 3 Panie i 3 Panów, którzy nakręcą największa liczbę kilometrów, będzie czekała nagroda.
pomoc dla sebastiana

Sebastian to 27-letni Wojownik, który urodził się z wrodzoną, złożoną wadą serca pod postacią atrezji zastawki trójdzielnej z ubytkami: międzykomorowym i międzyprzedsionkowym, oraz hipoplazją zastawki płucnej.

Do tej pory przeszedł już wiele zabiegów:
13.07.1994 pierwsza operacja, zespolenie systemowo-płucne lewostronne
08.01.1996 druga operacja, zespolenie systemowo -płucne prawostronne
24.01.1996 reoperacja w wyniku powikłań po drugiej operacji
15.01.2002 czwarta operacja, zespolenie metodą dwukierunkowego Glenn’a
13.01.2005 piąta operacja, zespolenie systemowo-płucne centralne
19.04.2011 szósta operacja, wymiana zespolenia systemowo-płucnego centralnego

Oprócz operacji przeszedł jeszcze kilkanaście zabiegów cewnikowania serca
Sebastian został już wstępnie zakwalifikowany do przeszczepu płuco serca, czeka…
Brzmi sucho, okropnie… a tak bardziej po ludzku, wada jest na tyle poważna, że Sebastian nie może sam wychodzić z domu… nie może w ogóle przebywać sam i wymaga ciągłej opieki i troski.
Jest wielkim fanem filmów Marvela, niestety w związku z jego stanem zdrowia, zwykłe wyjście do kina, staje się ogromnym wyzwaniem i wymaga znalezienia na ten czas fachowego opiekuna.
Sebastian pasjonuje się komputerami, grami, nowinkami technologicznymi.
Zapytaliśmy o jego marzenia, czy myśli o swoim życiu po przeszczepie…
Powiedział, że marzy, aby wyjść z domu i zatrudnić się w branży IT jako programista (pierwszą firmą, w której chciałby złożyć swoje CV byłaby CD Projekt Red) oraz kiedyś pojechać na legendarną imprezę branży elektronicznej E3, która odbywa się w Los Angeles.
Sytuacja finansowa w jego domu jest niezwykle trudna. Sebastianem i jego bratem cierpiącym na porażenie mózgowe, opiekuje się mama, utrzymują się z 2 rent.

Wciąż brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby oraz niezbędne leki. Uzbierana przez nas kwota, będzie przeznaczona na:

 • Leki nasercowe i astmatyczne, po przeszczepie immunosupresyjne
 • Pokrycie kosztów prywatnego badania krwi INR (należy je wykonywać co 2 tygodnie, niestety terminy, jakie proponuje NFZ to uniemożliwiają)
 • Pokrycie kosztów dodatkowych badań krwi, które należy wykonywać regularnie – co 2 miesiące ({jonogram, morfologia, parametry wydolności nerek i wątroby)
 • Pokrycie kosztów dojazdów do Zabrza na kontrole przez pierwsze 2 miesiące po przeszczepie
 • Obecnie – pokrycie kosztów regularnych dojazdów do ICZMP
 • Opłacenie wysokich rachunków za prąd – Sebastian musi spać pod tlenem – koncentrator tlenu, nawilżacz oraz filtr powietrza to prawdziwe pożeracze prądu

Sebastian nie narzeka, nie żali się na swój los, każdego dnia dzielnie walczy i stara się wspierać swoją Mamę. To niezwykle pokorny i pogodny chłopak, a my – z Waszą pomocą, pragniemy wyjeździć dla niego na rolkach ‘słoneczniejsze jutro’.

ZASADY UCZESTNICTWA

 • Wyścig ma charakter wirtualny i ze względu na swoją formułę będzie realizowany przez uczestników w dowolnym miejscu na dystansie minimum 5 km w limicie czasu 5 godzin.
 • Po uruchomieniu zapisów, utworzona zostanie lista startowa, która będzie aktualizowana co 48 godzin, zawierająca następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, klub (opcjonalnie), informację o dokonanej opłacie za udział w wyścigu, numer startowy
 • W wyścigu można brać udział od 16.10.2021 r. do 01.11.2021 r.
 • Wyścig należy ukończyć na rolkach, wrotkach lub nartorolkach w ciągu 5 godzin od rozpoczęcia jazdy.
 • Każdy uczestnik dokonuje pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja w telefonie, zegarek z GPS’em.
 • Po ukończeniu wyścigu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami (wytyczne dotyczące screenów – Regulamin) do dnia 01.11.2021 r. do godz. 23:59 na adres: biuro@maratonrolkowy.pl

PAKIETY STARTOWE

Koszt pakietu podstawowego to 39 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką ekonomiczną.


Koszt pakietu rozszerzonego to 85 zł, w ramach którego, uczestnik otrzymuje:

 • Imienny numer startowy wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Imienny dyplom dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, wysłany drogą mailową w formacie PDF
 • Koszulkę techniczną, wyprodukowaną przez naszego Partnera – firmę Vertiss
 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin, przesłany wraz z koszulką techniczną za pośrednictwem kuriera lub opcją InPost paczkomat (do wyboru)

WYSYŁKA PAKIETÓW

 • Pakiet podstawowy – wysyłka medalu w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu 5 godzin. Wysyłka pierwszych medali rozpocznie się najpóźniej 15.11.2021 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej – listem poleconym ekonomicznym.
 • Pakiet rozszerzony – wysyłka w terminie do 45 dni od daty otrzymania przez Organizatora potwierdzenia ukończenia wyścigu, medalu oraz koszulki do każdego uczestnika, który ukończy wyścig na dystansie minimum 5 km w wymaganym limicie czasu. Wysyłka pierwszych zestawów (medal + koszulka) rozpocznie się najpóźniej 19.11.2021 r. za pośrednictwem kuriera lub opcji InPost Paczkomat

Koszulka dedykowana

Projekt: Dominika Kozłowska Produkcja: Vertiss

Oddychająca koszulka techniczna o gramaturze 140 g,  z dzianiny COOLTECH, która została dobrana dla osób aktywnych fizycznie, które cenią sobie maksymalny komfort podczas długotrwałego, wytężonego wysiłku. Specyficzna struktura materiału znacząco zwiększa powierzchnię parowania, co w połączeniu z odpowiednią przędzą skutkuje doskonałym odprowadzaniem wilgoci, dzięki czemu odzież nie nasiąka.
koszulka rolki
koszulka rolki
koszulka rolkowa męska
koszulka rolkowa damska
Rozmiarówka męska
Rozmiarówka damska

Medal

Projekt: Dominika Kozłowska

zawody rolkowe Droga wolna

Partner wydarzenia